logo
Proč se ceny čtyřkolek tak liší?

Čtyřkolky, jsou oblíbeným prostředkem pro volnočasové aktivity, sport i práci na poli. Při výběru čtyřkolky je důležité vzít v úvahu řadu faktorů, které ovlivňují jejich ceny. Mezi tyto faktory patří kvalita hydraulických brzd a záruční servis, na které se zaměříme v tomto článku.

Kvalita brzd u čtyřkolek

Brzdy jsou jedním z nejdůležitějších bezpečnostních prvků čtyřkolek. Jejich kvalita a účinnost mají přímý vliv na její bezpečnost a kontrolu. Ceny čtyřkolek se liší i podle toho, jaké brzdy jsou v jejich konstrukci použity.

Existují různé typy brzd, které se odlišují svou kvalitou, účinností a cenou. Některé základní čtyřkolky jsou vybaveny jednoduchým lanovými brzdami, které mají mít nižší účinnost a delší brzdnou dráhu. Takové brzdy je těžší zmáčknout a celkově ruší pohodlné ovládání čtyřkolky. Naše čtyřkolky jsou všechny opatřeny hydraulickými brzdami, které mají vyšší brzdný účinek a tím nižší brzdnou dráhu a především, samotné zmáčknutí brzdné páčky je pohodlné a nijak vás neruší během jízdy. Existují i modely čtyřkolek, které mají brzdný účinek jen na zadních brzdách. Ptáte se proč? Protože přední brzdy zkrátka nemají! Takové modely doporučujeme obejít obloukem a raději sáhnout i hlouběji do peněženky a investovat do dražších modelů.

Záruční servis po koupi čtyřkolky

Záruční servis je dalším faktorem, který ovlivňuje cenu čtyřkolek. Někteří výrobci nabízejí delší záruční doby a lepší servisní podmínky, což vám může přinést klid při provozu a údržbě svého vozidla.

Rozhodně se nepouštějte do toho, že si čtyřkolku necháte poslat tzv. v krabici a složíte si ji doma sami. Takovým krokem se vám automaticky ruší záruka. Nemluvě o tom, že některé díly pro smontování čtyřkolky v krabici zkrátka chybí (ano čtete správně). Od nás vám přijde čtyřkolka smontovaná, připravená na jízdu a ještě vám ji dovezeme až domů, kde vám ji technik představí a naučí vás vše potřebné. A 24 měsíční záruční servis je samozřejmostí.

Ceny čtyřkolek se liší v mnoha faktorech, ale dva z nejdůležitějších jsou kvalita hydraulických brzd a záruční servis. Při výběru čtyřkolky je třeba zvážit, zda je vyšší cena opravdu odůvodněná lepším brzdným výkonem, delší zárukou a lepším servisem. Nezapomeňte také na význam dobrého servisního partnera a kvality značky.

Důkladný průzkum trhu a porovnání různých značek a modelů čtyřkolek vám pomůže najít tu nejlepší volbu, která splní vaše požadavky a bude odpovídat cenové hladině.